Ідеальні грунтово-кліматичні умови - це необхідні характеристики для для вирощування соняшника. Для гарного росту і розвитку соняшнику, для стабільної врожайності і високої рентабельності вирощування необхідно забезпечити культуру досить добрим ґрунтом, сухим теплим кліматом.
Перш ніж закладати насіння в грунт необхідно провести спеціальну підготовку матеріалу, знизивши тим самим можливість появи бур'янів.
Висів насіння соняшника в грунт
Сівозміна соняшнику має досить жорсткі обмеження, це пов'язано з ризиком виникнення деяких захворювань. Перерва між посадкою соняшнику необхідно зберігати не менше 4-6 років, і при цьому не використовувати в якості культур в сівозміні ріпак, бобові або овочі, так як в наслідок великий ризик накопичення хвороб і шкідників.
Якщо ж попередники на землі не відомі, не рекомендується висаджувати соняшник, в іншому випадку велика ймовірність сильної засміченості врожаю. Період сівозміни прямо пропорційно залежить від змісту органічного речовини.
Для соняшнику кращими попередниками є культури, які прибираються в літній період, це дає можливість правильно підготувати грунт. За умови, що залишилося багато рослинних залишків, необхідно виконати дискування. Грунт необхідно добре підготувати для якісного посіву насіння і рівномірної схожості. Для отримання дрібної структури грунту, необхідної для посіву соняшника, потрібно робити коткування.
Кліматичні властивості соняшника
Соняшник - універсальна культура, яка володіє чудовими властивостями адаптації до ґрунтових умов, але для більшої врожайності рекомендується родючий грунт. Найкращими ґрунтами для соняшника є грунту з середнім вмістом глини в кореневій зоні з достатнім наявністю водних ресурсів глибше. Не рекомендується високий вміст азоту в ґрунті, необхідно уважно стежити за наявністю таких компонентів, як калій і фосфор. Це забезпечить стійкість до стресів.
Незважаючи на стійкість соняшнику, він дуже чутливий до смітних рослин, тому важливо своєчасно проводити культивацію та обробку посівів. Особливо це стосується ранніх сходів соняшнику, коли бур'яни можуть в значній мірі вплинути на врожайність.
Як показує практика, насіння можуть проростати при температурі 2-4 градуси, але досить повільно. Ідеальною вважається температура для сходів - від 12 до 15 градусів Цельсія, а для сформованих рослин 25-30 градусів.