Посів соняшника роблять після збирання ранніх бур'янів, але для боротьби з пізніми бур'янами. Догляд за сходами соняшника включає досходове боронування посівів. Такі заходи дозволяють знищити більше 90% сходів бур'янів. Першу культивацію впоперек рядків необхідно проводити при перших 1-2 листках, на глибину до 8 см, і одночасно виконувати проривку рослин.
Догляд та культивація соняшника
Другу частину заходів проводять через 10-12 днів після першої обробки бур'янів, на глибину не більше 10 см, а третій раз культивацію рекомендується виконувати через 9-10 днів після другої на глибину 8 см.
Фахівці аграрії не рекомендують збільшувати глибину міжрядь, більш ніж на 10 см, в іншому випадку може пошкоджуватися коренева система культур.
Догляд за сходами соняшника має найбільш ефективний засіб боротьби з бур'янами – це трефлан: 2 кг на 1 гектар посівів.
Грамотний розрахунок норми добрив і спецзасобів, використання сучасних агротехнологій, калібрування насіння призводить до більш високого врожаю соняшнику, без ручної проривки рослин і необхідності прополки сходів.
Паростки культури потребують постійного догляду, їх обов'язково треба прорідити при появі другої пари листків. Залишати треа найсильніші рослинки, але не можно висмикувати рослину, тільки зрізати. При появі третьої пари листочків проводять прополювання бур'янів в міжряддях. Через деякий період часу землю потрібно розпушувати до глибину 10 см. Припинити розпушування можно, коли рослина достигне 60-70 см росту.
Після цого усі рослини треба підгорнути, це роблять для зміцнення паростки. Спеціалисти рекомендують удобрити аміачною селітрою для поліпшення набору вегетативної маси.
Полив соняшника проводять в той час, утворюється 2-4 пар листя, трба контролювати, щоб вологи було в міру, особливо за цим потрібно стежити в період формування бутонів, в період цвітіння і коли насіння починає наливатися. Аграрії ркомендують поливати культуру рідко але рясно, щоб волога дійшла до самих глибин коренів, ніж часто і потроху.
Внесення добрив у грунт
Соняшник являє собой досить велику рослину, яка постійно витягує в грунта вологу та поживні речовини, тому після утворення третьої пари листя внесіть суперфосфат (20-40 г на 1 кв.м). Також треба розкидати сухе добриво,на відстані 15 см від рослини і закладають в грунт на глибину 10 см.
В той пріод коли будуть формуватися бутони, у грун потрібно добавляти калій і азот, рекомендується у вигляді розведеного водою настою коров'яку (1:10) і сульфат калію (на відро води 1 ст. л). Повторну дозу сульфату калію вносять в період дозрівання насіння.