+38 (067) 281 63 39

Ідеальні грунтово-кліматичні умови для вирощування соняшнику

Для гарного росту і розвитку соняшнику, для стабільної врожайності і високої рентабельності вирощування, соняшнику знадобиться досить добрий ґрунт, сухий теплий клімат.

Грунт для вирощування соняшника

Перш ніж закладати насіння в грунт необхідно провести спеціальну підготовку матеріалу, знизивши тим самим можливість появи бур'янів.
Сівозміна соняшнику має досить жорсткі обмеження, це пов'язано з ризиком виникнення деяких захворювань. Перерва між посадкою соняшнику необхідно зберігати не менше 4-6 років, і при цьому не використовувати в якості культур в сівозміні ріпак, бобові або овочі, так як в наслідок великий ризик накопичення хвороб і шкідників.
Якщо ж попередники на землі не відомі, не рекомендується висаджувати соняшник, в іншому випадку велика ймовірність сильної засміченості врожаю. Період сівозміни прямо пропорційно залежить від змісту органічного речовини.


Для соняшнику кращими попередниками є культури, які прибираються в літній період, це дає можливість правильно підготувати грунт. За умови, що залишилося багато рослинних залишків, необхідно виконати дискування. Грунт необхідно добре підготувати для якісного посіву насіння і рівномірної схожості. Для отримання дрібної структури грунту, необхідної для посіву соняшника, потрібно робити коткування.

Оптимальний клімат

Соняшник - універсальна культура, яка володіє чудовими властивостями адаптації до ґрунтових умов, але для більшої врожайності рекомендується родючий грунт. Найкращими ґрунтами для соняшника є грунту з середнім вмістом глини в кореневій зоні з достатнім наявністю водних ресурсів глибше. Не рекомендується високий вміст азоту в ґрунті, необхідно уважно стежити за наявністю таких компонентів, як калій і фосфор. Це забезпечить стійкість до стресів.


Незважаючи на стійкість соняшнику, він дуже чутливий до смітних рослин, тому важливо своєчасно проводити культивацію та обробку посівів. Особливо це стосується ранніх сходів соняшнику, коли бур'яни можуть в значній мірі вплинути на врожайність.
Як показує практика, насіння можуть проростати при температурі 2-4 градуси, але досить повільно. Ідеальною вважається температура для сходів - від 12 до 15 градусів Цельсія, а для сформованих рослин 25-30 градусів.

Ваша оценка: 

Свежие статьи

Ідеальні грунтово-кліматичні умови для вирощування соняшнику
Для гарного росту і розвитку соняшнику, для стабільної врожайності і високої рентабельності вирощування, соняшнику знадобиться досить добрий ґрунт, сухий теплий клімат.
Тенденции возделывания подсолнечника в Украине
Подсолнечник является одной из самых распространенных масличных культур, как на территории нашей страны, так и за границей. Хозяйственная ценность культуры не уступает таким зерновых растениям, как пшеница и кукуруза.
Семена подсолнечника от компании КВС
На украинском рынке агротехнологий и материалов уже более 20 лет работает и предлагает свои товары компания КВС. Также представительства ведущей фирмы производителя семян есть более чем в 70 странах, по всему миру.
X
Мы Вам перезвоним в течении 30 секунд!