Якісна обробка насіння соняшника - це гарантія високої схожості і хорошою врожайності. Важливим фактором є проста візуальна перевірка, і контроль насіння, на предмет наявності неповної форми або різних пошкоджень.

Обробка насіння соняшника: особливості технології

Багато недобросовісні виробники застосовують невідкалібровану технологію, основою якої є первинна обробка насіння соняшника або велику дозу препарату, що призводить до незворотних ушкоджень посівного матеріалу і безпосередньо впливає на схожість і врожайність.

Всі заводські гібриди насіння мають захисну плівку, як фунгіцидну захист, але багато хто піддає насіння подвійний обробці, що також абсолютно неприйнятно. В іншому випадку знижується ефективність вирощування культури. При покупці посівного матеріалу обов'язково необхідно поцікавитися про метод обробки. Обробка насіння соняшника дає можливість знизити ризик покупки неякісного насіння і собівартість кінцевої продукції для сільгоспвиробників.

Важливим моментом ри виборі якісного насіння соняшника є показники стійкості до захворювань та вилягання. Багато европейских компаній, які реалізуть гібридне насіння використають оригінальну технологію обробки посівного матеріалу.

Таке насіння називається трилінійне та відноситься до  середньоранніх гібридів, с перуодом дозрівання в 106 днів. Такі культури соняшника характерізуються доброю стійкістю до фомопсису та вовчка, інших хвороб, а також до вилягання. Вони мають потужну кореневу систему, яка дозволяє використовувати воду з глибини грунта до 3 м. Гібриди, які підлягали інтенсивной обробці, мають урожайність до 55 ц\га, такі сортм соняшника найбільш оптимальні під український клімат.

Вибір компанії виробника

Аграгіі радять вибирати для посіву високорепродукційне насіння  та елітні сорти у надійніх компаній, що можуть предоставити атестат або сертифікат на виробництво. У таких оригінаторів виробників, ціна насіння соняшка буде чітко відповідати якості. Це дасть впевненість господаря (аграгія) у високому врожаю, при умові дотримання технології вирощування.

На сучасному ринку аграріям препонують багато сортів та гібридів від вітчизняного та іноземного виробника. Іноземне насіння може належати до іншого кліматичного та грунтового єкотипу, тому іноді поступається технічними показниками вітчизняним виробникам.

Правільний  вибір насіння посівного матеріалу дає якісні, рівні та чисті всходи, високу врожайність.