Соняшник є унікальним засобом, ефективно знищує депресію. Насіння соняшнику складаються на 50% з жиру, це гліцериди лінолевої, олеїнової, пальмітинової, стеаринової кислот. У насінні соняшнику присутній 18 амінокислот, в тому числі всі незамінні. Це обумовлено високою концентрацією магнію і амінокислот, за рахунок яких збільшується вироблення серотоніну в організмі людини. Саме серотонін - елемент, який гарантує хороше самопочуття і бадьорість духу.

Насіння соняшнику - гарантія гарного настрою

Однак, це неповний список ефективності соняшнику, в насінні культури містяться вітаміни групи D, вітаміни Е, завдяки яким виключається можливість захворіти на діабет, артрит, хворобами онкологічного типу.

Насіння містить вітаміни: А, Е, В1, В2, РР, В5, В6, В9, холін, бетаїн, бета-каротин. макро- і мікроелементи: фосфор, калій, магній, а також присутні кальцій, натрій, залізо, цинк, мідь, марганець і селен.

Насіння соняшнику включають мікроелементи, які оберігають людину від захворювань серцевого м'яза, а також містять калій, завдяки якому нормалізується внутрішньоклітинний тиск і натрієво-калієвий баланс. Це важливо, для постійної фізичної роботи, зняття втоми, набряків і т. Д. Але найголовніше, для гарного настрою і самопочуття - це магній, який у великій кількості міститься в насінні культури.

Насіння соняшнику - це цінний і дуже корисний продукт, багатий вітамінами, мінералами і поліненасиченими жирними кислотами. Біологічна цінність насіння вище, ніж цінність яєць або м'яса, а ось перетравлюються і засвоюються вони набагато легше. Насіння соняшнику багаті повноцінним білком, до складу якого включені всі незамінні амінокислоти. Ці насіння служать прекрасним джерелом природного антиоксиданту - вітаміну Е, що уповільнює процеси старіння і знижує ризик розвитку деяких форм раку.

Краще насіння вживати в сирому вигляді, так як при смаженні вони втрачають більшу частину своїх корисних речовин. Ядра соняшника зміцнюють імунітет, полегшують симптоми бронхіальної астми, допомагають при головному болю і мігрені. Проростки соняшника допомагають впоратися з депресією, стресом і нервовими розладами. Сприяють збереженню пам'яті.

Так, лузати насіння - не тільки приємно, але ще і дуже корисно!