Урожайність - «справа тонка»! Перш ніж пожинати плоди, необхідно забезпечити належний догляд для насіння соняшника і найбільш прийнятні умови для росту культури. Як грунту, найкраще підходить чорнозем і луговочорноземні, висівати насіння гібридів соняшнику рекомендується 30-40 тис.

Насіння соняшника: фактори збільшення урожаю

Дуже важливо для високих показників врожаю дотримуватися рекомендований термін посіву сортів гібрида соняшнику. Температура землі при посадці повинна бути приблизно 7 градусів Цельсія, при глибині загортання насіння 5-7 см. Насіння на 1 га землі. Збільшувати щільність посіву означає, піддавати урожай можливості виникнення різних захворювань і зниження врожайності. Це може відбуватися за рахунок недостатньо го потоку повітря і зниження харчування рослин.

Показник вологості повітря, в оптимальних умовах повинен бути близько 7%, але не менше.

Несприятливі умови для вирощування

Несприятливі природні умови несприятливо позначаються на врожайності соняшнику. У науково-дослідних інститутами і центрах створюються стійкі гібриди та сорти, які підходять для вирощування в різних кліматичних зонах України. Такі умови стимулюють до заняття селекцією, це дозволяє вивести вихідний матеріал до екстремальних умов, провести дослідження різноманітних гібридних комбінацій.

Робота селекціонерів базується на створенні високоврожайних, екологічних гібридів з комплексом підвищеної стійкості до основних хвороб, зручним і рентабельним насінництвом.

За час науково-дослідних робіт були виведені універсальні сорти селекції, які стійкі до ряду патогенів, фітоболезней, а також сформована велика база сортів і гібридів, призначених для обробітку в посушливих, непридатних кліматичних зонах з дефіцитом вологи і зрошення. На даний момент селекційна діяльність спрямована на створення соняшників універсального застосування.

Після збору врожаю, його варто постійно провітрювати, забезпечити доступ постійного потоку повітря.