Соняшник, яким би якісним не був посівний матеріал проте, схильний до дії шкідливих хвороб, які можуть завдати непоправної шкоди врожаю. Найпоширеніши хвороби соняшнику:

  • Суха гниль;
  • Біла і сіра гниль;
  • Несправжня борошниста роса;
  • Фомопсис;
  • вертіціллез;
  • Фомоз.

Бактерії сухої гнилі та вугільної гнилі, як її ще називають попелястої вражає стебло рослини, що призводить до неможливості повноцінного зростання. Також стебло соняшника може бути вражений Формоз, фомопсису (сіра плямистість стебла) або чорної плямистості - ембеллізіей.

Поширені хвороби соняшнику

Такі хвороби, як альтернаріоз або бура плямистість, біла гниль (склеротініоз), а також вертіціллез вибирають в якості області поразки - листя культури. У момент, коли рослина досягає 3й стадії розвитку - формується суцвіття і насіння соняшнику, культура знаходиться в небезпеці зараження сірою гниллю або пероноспорозом (несправжньої борошнистої росою).

Для того чтобы снизить возможность заражения и обеспечить высокую урожайность, следует использовать средства защиты растений. 

На всіх полях, де сіють соняшник, є фомопсис. Практично по всій рослині «розливається» ця хвороба: уражаються листя, стебла, кошики. Після того як гриб виділяє токсини уражається паренхіма і з'являються темні плями. Хворі листя всихають, по стеблу також з'являються плями.

Сучасний фермер в даний час намагається придбати насіннєвий матеріал, який максимально стійких до цієї хвороби. Але якщо ця хвороба все - таки добралася до вашого соняшнику, не турбуйтеся: є багато фунгіцидів від фомопсис.

В даний час для економії грошей і часу створюються фунгіциди, які працюють з цілим списком хвороб. У тому числі і з тими, про які ми вище згадували. Також сучасні гібриди соняшнику стійкі до тих чи інших хвороб.

Для отримання максимального врожаю у справжнього господаря є вибір насіння соняшнику, вибір фунгіцидів для боротьби з цими хворобами.