Незважаючи на непримхливість соняшника, як культури, він вимагає правильно вибраної агротехнології обробітку, так і певні умови зберігання соняшника.

Хімічний склад і властивості насіння

Насіння  соняшника категорично заборонено зберігати в умовах високої вологості і температурного режиму. Інакше насіння поміняє свій хімічний склад жирів і білків. Найбільш оптимальні умови зберігання урожаю соняшнику :

  • Вологість до 7-8%%;
  • Температура - до 10%%.

Зберігання насіння соняшника при високій температурі сприяє їх швидкому псуванню і розмноженню патогенних мікроорганізмів. З такого матеріалу не вийде високоякісна олія і подальша обробка також неможлива.

Для того, щоб зберегти характеристики як можна довше, приміщення в якому знаходяться насіння повинно постійно вентилюватися.

Якщо купити насіння соняшника і зберігати його грамотно, засміченість складатиме не більше 2%, в такому стані воно може пролежати не більше півроку.

Зберігання і сушка урожаю

Приміщення, в якому зберігаються насіння, незалежно від тривалості, має проходити обов'язкове знезараження. Безпосередньо матеріал збереже свої первинні якості при зберіганні в тканинних мішечках.

Процес сушіння насіння повинен проходити строго з правил протипожежної безпеки.

У разі, якщо зібраний урожай має великий відсоток засміченості, перш ніж пакувати насіння на сушку і зберігання, необхідно провести спеціальну обробку, наслідком якої буде зниження ризику захворювання культури, при подальшому використанні. Якщо купити насіння соняшника  і в подальшому використовувати в харчовій промисловості, обробку необхідно проводити строго відповідно до існуючих норм, з особливою обережністю.