Кондитерський соняшник має  велике ядро, з решета на виробництві сходить діаметр більше 9 мм і потрапляє до споживача вже в обсмаженому вигляді, в якості закуски.

Кондитерський соняшник: використання

Такі ядерця проходять осолонювання і продаються, розфасованими в пакетики. Частина від виробничої кількості кондитерського соняшнику пропонується в сирому, несолоному вигляді, в якості компонента для виробництва здоби, а також інших кулінарних виробів.

Поживні властивості ядер кондитерського соняшнику дозволяють віднести до продуктів оздоровлюючого типу. Кондитерський соняшник  має головну властивість - високий вміст заліза, в 2,5 разу більше, ніж, в родзинках. Також в ядрах таких сортів культури містяться: тіамін, калій, вітаміни групи " Е", цинк, а також дієтична клітковина.

При цьому насіння кондитерського соняшнику насичені меншою кількістю жирних кислот, що призводить до зниження холестерину в крові. Завдяки цим властивостям ядерця кондитерського типу соняшнику, їх можна віднести до продуктів для здорового способу життя, «товари для спортсменів» і т.д.

Технологи виробництва кондитерського соняшника

В Україні добре розвинена область обробітку великоплідного насіння, кондитерський соняшник йде на експорт, в країни Західної Європи.

Український ринок в основному споживає кондитерський соняшник, в якості основного матеріалу для заводів, фабрик і компаній, що займаються виробництвом халви та інших кондитерських виробів.

Саме з кондитерської насіння, халва має високі смакові характеристиками, а також має збалансований вміст білка, масла і карамеліевого інгредієнта.

На сьогоднішній день культивування кондитерського соняшнику становить великий потенціал, це обумовлено закупівельною вартістю, в порівнянні з класичними сортами (приблизно в 1,5-2 рази).

Сьогодні вітчизняні фахівці працюють над тим, щоб в перспективі замінити горіхову сировину. Така технологія вже набула поширення в країнах Західної Європи.