Сьогодні все більше фермерів та сільгосппідприємств купують насіння соняшника під Євролайтинг. Технологія Євролайтинг - це  гербіцид з гнучким терміном застосування, застосовується для ефективного знищення бур'янів за допомогою післясходової обробки з використанням виробничої системи CLEARFIELD®.

Технологія Євролайтинг - що це?

Унікальна комбінація гербіцида Євролайтинг та стійких до нього високоврожайних гібридів соняшника, дозволяють забезпечити ідеальні умови для його вирощування при мінімальних затратах. Євролайтинг має системну дію на однорічні та багаторічні дводольні та злакові бур'яни, в тому числі на амброзію, осоти, канатник, вовчок.

Стійкі до гербіциду Євролайтинг гібриди соняшника, що використовуються в системі  CLEARFIELD®, були отримані традиційним способом селекції, без застосування генної інженерії та не є трансгенними.

Технологія Євролайтинг має свої переваги і особливості, які слід враховувати. Перевагами технології  Євролайтинг можна вважати:

  • простота і гнучкість в термінах застосування;
  • не залежність від кількості опадів, так як гербіцид діє через листя і грунт;
  • одної обробки цілком достатньо на увесь період вегетації;
  • один препарат дієвий проти цілого спектра бур'янів, включно з вовчком;
  • можливість використання в системах з мінімальною та нульовою обробкою грунту;
  • швидкість обробки та мінімальні

Вносити засіб слід у фазі від двох до восьми листків, під час активного росту та вегетації бур'янів. Якщо бур'яни дводольні однорічні, то така фаза – два-чотири листки, якщо ж бур'яни злакові однорічні, то це фаза п'яти листків. Ефективність дії гербіциду залежить також від рівня вологості грунту. Пік контролю вовчка рослини при обробці її препаратом припадає на період, коли вже сформовані 6-8

Селекційні гібриди під технологію Євролайтинг

Спеціально під цю технологію селекціонерами виведені особливі сорти соняшника, що відмінно переносять засуху, мають високу врожайність та стабільне дозрівання.

Limagrain LG 5669 CL – середньопізній гібрид з високим рівнем вмісту олії.

Limagrain LG 5663 CL – середньопізній гібрид з високою урожайністю, продуктивністю та стабільністю.

Limagrain LG 5658 CL – середньоранній гібрид соняшника, стійкий до нових рас несправжньої борошнистої роси та вовчка. Має високу продуктивність.

Limagrain LG 5654 CL – середньоранній гібрид з високою толерантністю до білої гнилі кореня та кошикової гнилі. Вирізняється високою урожайністю.

Limagrain Римісол – середньостиглий урожайний гібрид. Толерантний до засухи та стресових умов. Може вирощуватися в різних кліматичних умовах та на різних грунтах.

НК Тристан – ранньостиглий гібрид з високим потенціалом урожайності. Вміст олії – до 50%. Пластичний до різних типів грунтів та термінів посіву. Має добру долерантність до фомопсису, білої та сірої гнилі. Засухостійкий, адаптований до всіх кліматичних зон. Придатний до вирощування за технолоргією нульової та мінімальної обробки землі.

НК Неома – середньостиглий гібрид соняшника високоінтенсивного типу, добре реагує на плодорідні грунти та підвищення рівня агротехніки. Олійність –до 52%. Засухостійкість вище середнього. Високий рівень толерантності до фомозу та фомопсису.

НК Бріо – середньостиглий гібрид соняшника, один з найпопулярніших у світі гібридів. Вирязняється високою стабільністю. Вміст олії – до 52%. Гібрид має високий рівень толерантності до фомопсису, фомозу та вовчка рас А-Е.

НК Рокі – ранньостиглий гібрид з високим потенціалом урожайності в смвоїй групі стиглості. Вирізняється стабільністю, високою енергією росту на початкових етапах розвитку, пластичний до термінів посіву. Рівесь олійності – 45-50%.

НК Конді – середньостиглий гібрид соняшника високоінтенсивного типу, добре реагує на плодорідні грунти та підвищення рівня агротехніки. Виявляє відмінну толерантність до фомопсису, фомозу, сірої гнилі, склеротинії та вовчка рас А-Е. Має високий рівень стійкості до засухи. Підвищений вміст олії –до 55%.

Аракар – вітчизняний ранньостиглий простий гібрид, з високим рівнем вмісту олії – до 52%. Має генетично-обумовлену стійкість до вовчка сьомої раси та до несправжньої борошнистої роси.

Заклик – високорентабельний гібрид-рекордсмен із засухостійкості та лідер урожайності в своїй групі стиглості. Олійність насіння коливається від 50 до 52%. Гібрид можна вирощувати при пізньому посіві, та в якості попередника озимих культур.

Фрагмент – ранньостиглий гібрид, має високу засухостійкість. Характеризується високою стійкістю до полягання та загущення. Гібрид демонструє добру толераність до різного роду гнилі, несправжньої борошнистої роси та вовчка п’ятої раси.

Захист – середньоранній гібрид. Вирізняється високою стійкістю до засухи, має генетично зумовлену грунтову стійкість до найбільш вірулентної п’ятої раси вовчка та до другої раси несправжньої борошнистої роси.

Відмінного вам урожаю!