Гібриди соняшника характеризуються кожен своїм індивідуальним вегетаційним періодом:

  • Скоростиглі гібриди соняшника;
  • Ранні;
  • Середній стиглості;

Скоростиглі гібриди соняшника характеризуються терміном вегетації від 75 до 85 днів і мають середню врожайність, порівняно з аналоговими сортами і низьким відсотком олійності.

Соняшники ранні визрівають близько 100 днів і при правильному догляді, врожайність таких сортів може досягати до 3х тонн з гектара. Показник олійності таких гібридів досягає до 60%.

Сорти середньостиглого типу характеризуються термінів вегетації до 110-115 днів і мають врожайність до 3,5-4 т \ га, а також рівень олійності в межах 50-52%.

Сучасні сорти соняшника

Сьогодні безперервно ведутья роботи по виведенню стійких сортів і гібридів соняшника до небезпечних шкідників, таких як вовчок, соняшниковий міль. Вовчок - рослина, що паразитує на подсолнечнухе - має ряд рас. До них стійкі районовані сорти та гібриди соняшнику. Однак в силу вірулентності цього шкідника з часом можуть з'являтися раси, здатні завдати шкоди навіть районованих сортів. Тому селекційні станції України і Росії ведуть постійний моніторинг ситуації з метою корекції посівного матеріалу соняшнику, а в зонах появи загрози ураження посівів.

Виведено сорти і гібриди соняшнику з високою олійністю 48-52% і вмістом більш як 17%, Лузжистість в межах 20-25%. Для прикладу, ще в середині минулого століття ці показники були приблизно в два рази гірше. Вдалося забезпечити стійкість до небезпечного шкідника огнівки, раніше значно знижувала урожай подсолнечнуха.