Посівний матеріал соняшника вже понад тисячу років служить людству, в якості основної аграрної культури, за рахунок того, що рослина відмінно пристосовується до різних кліматичних зон і природних умов.
Посівний матеріал соняшника: вибір по кліматичнім зонам
Посівний матеріал соняшника досить недорогий і доступний у продажу в будь-якому регіоні, відрізняється однорідною схожістю і рясним врожаєм.
Посадку культури можна починати з середини квітня і вирощувати до початку липня, а далі використовувати земельні угіддя для засіву інших культур і отримувати при цьому подвійний прибуток.
Крім використання посівного матеріалу, за прямим призначенням, з насіння при переробці отримують соняшникову олію або використовують насіння, як корм для худоби.
Цінність технології обробки насіння соняшнику в основному залежить від обраної методології:
- Вплив хімічними реагентами;
- Механічний спосіб.
Також досить часто посівний матеріал соняшника застосовують в якості основного корму для домашньої птиці.
Актуальність застосування посівного матеріалу соняшнику обумовлює популярність вирощування культури, для чого використовується абсолютно різні гібридні сорти культури, в залежності від природних і кліматичних умов.
Популярность семян подсолнечника
Якісний посівний матеріал в комплексі з передовими сільськогосподарськими технологіями обробітку забезпечують високий стабільний врожай. На сучасному ринку, роботами по поліпшенню якості посівного матеріалу займаються висококласні селекціонери. Це забезпечує високий вміст масла в ядрах, толерантність до фітоболезням і посушливого клімату і т.д.
Нові сорти соняшнику вирощують в ретельному дотриманні правил і норм агротехніки, після чого кожен посівний матеріал проходить сортування і калібрування. Такий суворий відбір посівного матеріалу дозволяє поставляти на ринок продажів виключно якісне насіння соняшнику. Перевагами яких є однорідне дозрівання культури, висока технологічність генетична однорідність.
Вибір посівного матеріалу: поради і рекомендації
Перш ніж використовувати посівний матеріал, рекомендується провести протруювання насіння соняшнику. Це убереже майбутнє рослину від хвороб, які пошкоджують сходи, різних патогенів та шкідників. У розчин для протруювання можна додати, згідно з розрахунками спеціалізовані стимулятори росту і антістрессанти.
Посівний матеріал соняшнику дуже вимогливий до умов організації та зберігання. При правильному зберіганні насіння можна уникнути втрати якості зміни хімічного складу (жирів, білків).