Насіння соняшника сучасних сортів містять жиру до 50%, 16-16,5% білка, і в сумі до 65,5%. Завдяки цьому, вирощування олійних культур вирішує проблеми виробництва рослинних олій і заміни тваринних жирів.

Запасні білки соняшнику володіє чудовою перевариваемостью (90%), а також біологічної активність до 55-60%, що в сукупності становить чесноти від більшості рослинних білків.

Процентний вміст протеїну в соняшнику показник вельми варіабельний. Так, сучасні гібриди соняшника передбачають від 28 до 35%.

Що виляє на вміст протеїну в соняшнику?

На показник вмісту протеїну в соняшнику впливають грунтово-кліматичні умови, екологія і багато інших чинників. Несприятливі умови для синтезу жиру, такі як висока температура повітря, важливість стимулюють збільшення зміст білка.

Застосовуючи обробіток на зрошенні, вміст протеїну в насінні збільшується, в середньому на 7%, особливо це актуально для південних регіонів або посушливих погодних умов.

Ця технологія дає гарантію синтезу, насіння соняшника збільшує кількость білків, таких як альбумін, а при несприятливих умовах (посуха, висока температура повітря і т.д.) - глобулінів.

Значну роль в синтезі протеїну грає площа живлення рослин. Так, при збільшенні простору міжрядь, при посіві з шириною міжрядь 70 см, збільшується змісту протеїну в насінні. Загущення посіву, призводить до зменшення площі живлення рослин, що збільшує вміст жиру і знижує відсоток протеїну в насінні.

Також використання азотних добрив, незалежно від типу грунтів, підвищує врожайність, так гібриди соняшника знижує вміст жиру і збільшує відсоток протеїну в соняшнику.

Аналіз вмісту протеїну в соняшнику

Протеїн в соняшнику являє собою функціональний рослинний білок. Його получеают з насіння соняшнику, застосовуючи метод механічної мембранної фільтрації, який виключає використання хімічного впливу. Соняшниковий протеїн - це є унікальним елементом, який характеризується високим показником харчовою цінністю, відмінною засвоюваністю.
На даний момент максимально використовуваним є ультрасучасна методологія аналізу вмісту протеїну в соняшнику. Саме інноваційні розробки в області технкі і технологій дозволяють отримати максимально реальну вартість подсонечніка, а також його галузеве призначення. У зв'язку з цим, останнім часом стали популярні спеціальні пристрої для визначення протеїну.