Вже більше століття на просторах нашої Батьківщини вирощують соняшник, з кожним днем аграріі старються виробити засоби для того, щоб збільшити урожай соняшника. Саме ця рослина стала основною агрокультурою! В середньому використування спецальних засобів для збільшення урожаю залежить від насіння, регіона, кліматичної зони і т.д.

В середньому, в залежності від регіону і грунту, урожай соняшника становить не більше 25 ц \ га, більш пізні сорти культури мають показник на 2-3 центнери більше. І тільки в рідкісних випадках, вдається досягти більш високих результатів: для пізніх сортів - 45-50 ц \ га і для середньоранніх - 35-40 ц \ га.

Якими засобами збільшити урожай

Високі показники урожаю соншяника, в залежності від кліматичної зони і грунта, можливо отримати при використанні трансгенного насіння і сучасних агрохімічних комплексів.

Для того щоб збільшити урожай соняшника, незалежно від кліматичної зони, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Посадковий матеріал, який буде застосовуватись, категорично заборонено висажувати в непрогріту землю, інакше культура соняшника буде гальмувати в зростанні, і часто хворіти, що, безсумнівно, відіб'ється на рівні врожаю.

2. Добрива та добавки в грунт необхідно вносити вчасно, або зовсім не турбувати рослини. Внесение органічних і мінеральних добрив дає кращі показники, якщо їх вікористовувати  під попередні культури.

3. Обов'язково необхідно проводити оранку землі, щоб збільшити урожай соняшника, на глибину не менше 20-25 см, і краще восени і після цього зробити, як мінімум 2 культивації.

4. Для збору врожаю важливо використовувати спеціалізовану техніку (жатки), яка дозволяє збирати врожай швидко і безперебійно.

На сьогоднішній день аграріям пропонується багато засобів захисту рослин та препаратів для фунгіцидної захисту. Найкраще буде використовувати препарати, що містять одночасно декілька діючих речовин.

Усі добрива рекомендовано вносить восени або навесні, але дуже важливо робити це одночасно з посівом насіння. Використовуючи органічні і мінеральні добрива аграріі рекомендують дотримуватись схеми внесення добрив.

Збільшення врожайності залежить від якості посівного матеріалу, так перш ніж висівати насіння в грунт, воно повинно пройти очищення, калібрування і обробку. В такому випадку буде значно збільшений відсоток схожості культури.