Соняшник - це рослина, яка найбільш чуйна на обробіток, що забезпечить отримання високого врожаю соняшнику, а також надасть найбільш сприятливі умови для розвитку рослин.

Одне з важливих умов отримання високих показників врожайності - це захист від бур'янів, особливо це стосується початкових етапів росту, коли соняшник зростає повільно і відразу засмічується. При відсутності належного догляду, шкода від бур'янів, яка здається, на перший погляд незначної, проблемою може бути колосальною.

Захист від бур'янів: вибір препаратів

Бур'яни є найважливішою фітосанітарної проблемою соняшнику, особливо на фазі 3-5 пар листя. Це обумовлено тим, що імен в цей період йде формування зародковій кошики. Тому дуже важливо утримувати посіви соняшнику в порядку, доглядати за грядками, пам’ятати про захист від захист від бур'янів, особливо ретельно чистити в перші 40-50 днів після посіву.

Бур'яни на сходах соняшнику традиційно обробляють спеціально розробленими гербіцидами. Але, саме постійне використання досходових препаратів призвело до появи великої кількості «важко контрольованих бур'янів». Це призвело до необхідності створення більш складних засобів і технологій обробки, а саме досходових і післясходових гербіцидів їх бакових сумішей.
Це багато в чому допомагає запобігти зростанню і розвиток нових стійких видів бур'янів. Щоб не помилитися з виборів найбільш оптимального кошти, потрібно розрахувати норму внесення гербіциду, виходячи з флористичної ситуації.
Найбільш поширеними бур'янами для соняшника є лобода біла, пташиний горець, щириця та куряче просо. Їх поширення та шкоди рослинам можна легко запобігти, використовуючи відповідні препарати і їх бакові суміші.