Крім вибору якісного посівного гібридного матеріалу соняшнику, дуже важливо мати засоби захисту соняшника, які на сучасному ринку представлені такими найбільш відомими виробниками:
- Монсанто;
- Сингента;
- Басф;
- Дюпон;
- Байєр і ін.
Засоби захисту соняшника: види, властивості
Монсанто - один з найпопулярніших виробників засобів, заснованих на біотехнологіях. Лінійка продукції представлена ефективними і низькотоксичні засобами захисту для насіння і сходів соняшнику - гербіцидами.
Басф - лідер розробок в хімічній галузі. Компанія пропонує повноцінні засоби захисту соняшника: гербіциди, пестициди, інсектициди та ін.
Байєр - це світовий бренд, який має широку популярність і користуються великим попитом. Компанія Байєр має власний дослідницький центр, в якому постійно проводиться розробка повного комплексу, найбільш ефективного захисту насіння соняшнику: гербіциди, фунгіциди, пестициди і т.д.
Дюпон - найбільша корпорація наукових досліджень в галузі засобів обробки і захисту посівного гібридного матеріалу соняшнику.
Також великою популярністю користуються такі марки:
- Серпень;
- Аріста;
- Долина;
- родоніт;
- Нуфарм і багато інших.
Добрива для соняшника
Добрива для соняшника мають найважливіше значення в процесі росту і розвитку культури. Внесення добриво для соняшника рекомендується проводити досить часто. Початківцям фермерам варто знати, що соняшник воліє азот, калій і фосфор. Для поліпшення врожаю рекомендується вносити добрива в посіви з розрахунку 150 кг, 60 кг і 27 кг відповідно, на 1 тонну врожаю. Також в невеликих дозах рекомендується вносити цинк, заліза, марганець і мідь. Такі мікроелементи найкраще вносити безпосередньо перед посівом, в грунт. Такі заходи істотно поліпшать обсяги майбутнього врожаю і допоможуть виключити можливі хвороби рослини.
Сучасні фахівці пропонують мікромінеральние добрива, до складу яких входять рослинні вітаміни, амінокислоти полісахариди. Внесення цих речовин при посіві поліпшить свідчення схожості і стабільності.
Але, важливо пам'ятати, що добрива ні в якому разі не можна вносити безпосередньо в лунку, тільки в міжрядді, на відстані 5 см від посівного матеріалу.