В останні роки, найбільш популярними стали високоолеінові сорти соняшника, що підтверджується великим попитом на дану продукцію. Цей факт підтверджується постійно збільшуються площами посадки даного посівного матеріалу на сільських угіддях.

Високоолеінові сорти соняшника: єффективність вирощування

Така популярність гібридного сорту соняшника зумовлена ​​високим відсотковим вмістом олеїнової олії, яке має ряд переваг, в порівняння з аналогової продукцією:

  • Не утворює канцерогенів при використанні;
  • Мінімальна кількість трансжирів;
  • Великий вміст вітамінів групи Е.

Крім основних переваг для споживачів, високоолеінові сорти соняшника мають переваги, які вигідні виробникам і компаніям переробникам:

  • Повністю виключено окислення продукту;
  • Зберігання товару в 5 разів довше;
  • Мінімізація енерговитрат при виготовленні маргарину.

Високоолеіновий соняшник: поради спеціалистів

Не секрет, що багато в чому ефективне вирощування соняшнику залежить від чистого і якісного посівного матеріалу. Саме спеціально розроблені селекціонерами високоолеінового гібриди можуть дати очікуваний результат. Здорові насіння цієї культури допоможуть збільшити врожайність і вміст олії на 25-40% в середньому.
Особливості вирощування високоолеінових гібридів соняшнику
Багато в чому вирощування соняшнику пов'язано з ризиком зараження посівів вовчка, це істотно знижує врожай. Для захисту культури соняшнику сьогодні вирощують спеціалізовані сорти і гібриди, стійкі до паразита. Вибираючи високоолеінового гібрид соняшнику, дуже важливо вибирати сорт стійкий до вовчка та іншим фітоболезням. Важливо дотримуватися порад професійних фермерів та аграріїв, щоб досягти бажаних результатів врожайності.
Технологія вирощування сортів соняшнику з високим вмістом олеїнової олії, по суті, нічим не відрізняється від класичних варіантів. Але існують деякі додаткові рекомендації:
• Необхідно, строго слідувати розрахунками просторової ізоляції посівів високоолеінових сортів соняшнику і класичних гібридів. Рекомендується дотримуватися відстані між полями не менше 200 м.
• Категорично не рекомендується змішувати класичні сорти культури і високоолеінового гібриди, в період посівів, зберігання і транспортування.
На процентний вміст олеїнової олії в рослинах можуть вплинути також несприятливі фактори грунтово-кліматичних умов, недотримання технології обробітку та інші характеристики.