Урожайність соняшнику в чому залежить від умов вирощування та якості посівного матеріалу.

Умови вирощування

Найпоширеніша олійна культура України досить вимоглива до умов проживання. Не кожен регіон може похвалитися придатними природними умовами для вирощування соняшнику. Необхідно враховувати кліматичні умови, вид грунту та рівень її родючості, які були попередники, наявність добрив, чутливість до гербіцидів.

семена подсолнечника

Виходячи з цих показників, варто вибирати і посівний матеріал.

Якщо поле підготовлено добре, можна вибрати прості гібриди соняшнику. Якщо ж умови не зовсім сприятливі, рекомендуємо звернути увагу на сорти і трилінійні гібриди. Якщо не любите експерименти і не хочете ризикувати, вибирайте перевірені на практиці гібриди вітчизняної селекції від компанії «Еліта» - «Заклик», «Аракарі», «Фрагмент», «Ліміт».

Якість посівного матеріалу

З огляду на збільшення попиту на соняшник, купити якісне насіння не завжди легко. Багато компаній пропонують посівний матеріал, але він не завжди відповідає очікуванням. Дотримання всіх правил і технологій вирощування соняшнику, сортування, калібрування і обробка насіння за допомогою сучасного обладнання, дають високий відсоток схожості і відмінний урожай.

Дуже часто виробники соняшнику задають питання, який сорт краще вибрати. Якщо виробник має великі посівними площами, краще вибрати кілька сортів соняшнику, таким чином, буде більше шансів отримати урожай, і, відповідно, прибуток. При посіві різних сортів соняшнику зменшується ризик втрати врожаю внаслідок несприятливих погодних умов або хвороб.

Показник врожайності вітчизняних та імпортних сучасних гібридів знаходиться практично на одному рівні, але при цьому у імпортного насіння є і свої недоліки. По-перше, їх вартість набагато вище, а показники не завжди відповідають умовам тих кліматичних зон, в яких вони будуть вирощуватися. За останні роки селекціонерами України створені високоврожайні сорти і гібриди соняшнику для всіх зон України. Імпортований ж в Україні посівний матеріал за походженням належить до іншого екотип, і в умовах нашої країни поступається вітчизняним гібридам. Використання посівного матеріалу від імпортних виробників, може привести до втрати врожаю від шкідників і вовчка просто тому, що рослина виявилося не готове до зустрічі з «місцевої» расою вовчка.

Кожен гібрид, занесений до Реєстру сортів рослин України, володіє своїми індивідуальними властивостями. Найбільш вичерпну інформацію про види і гібриди соняшнику можна отримати, звернувшись до селекціонерів, який створив даний гібрид.

Якісне насіння ранньостиглих і середньоранніх гібридів соняшнику ви завжди можете купити оптом, серед асортименту представлених насіння ви завжди знайдете підходящі сорти і гібриди, що відрізняються високою врожайністю, стійкістю до впливів і хвороб, а так само здатністю легко переносити навіть самі несприятливі погодні умови.

Фахівці нашої компанії готові допомогти у виборі відповідного гібрида, враховуючи особливості грунту, клімату вашого регіону і застосовуваних технологій обробітку грунту. Наша агрофірма співпрацює з провідними науково-дослідними інститутами і відомими селекціонерами, а гібриди, які легко можна придбати у нас, вже зарекомендували себе в агрогосподарствах Вінницькій, Житомирській, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областей, в АР Крим та за межами України .

Пишіть, телефонуйте, приходьте - ми завжди раді надати професійну консультацію, допомогти, підказати і показати. Наш успіх - це ваш урожай!