При сучасних реаліях ринку, найбільшу популярність отримала така сільськогосподарська культура, як соняшник, вирощування якої стає економічно вигідно практично у всіх регіонах країни. Для збільшення урожаю і всожості, культура потребує технологію,яка включає використання гербіцидів.

Гербіциди в агротехнології

Одним з важливих прийомів в обробленні культури є використання гербіцидів. Найефективнішими вважаються досходові кошти, які дозволяють позбутися від бур'янів в період розвитку культури, за рахунок появи на площині грунту своєрідного «захисного екрану». Великих збитків бур'яни завдають посадкам соняшників також у фазі цвітіння і наливу насіння. Конкурентоспроможними до засмічених травам соняшники стають вже після утворення п'ятого листка.

Більшість гербіцидів засноване на поєднанні таких компонентів, як метолахлор і тербулазін, які забезпечують максимально тривала дія препарату.

Вибираючи відповідні кошти для обробки необхідно керуватися показниками найбільшої ефективності, і тривалістю дії. Також варто перевірити відсутність токсичного впливу на культуру і легкість в застосуванні.

Сучасне використання гербіцидів

Багато сучасні компанії пропонують використання гербіцидів грунтового типа, які створені відповідно до високих вимог сільгоспвиробників, що дозволяє реалізувати розроблений генетичний потенціал соняшнику.

Новітні аграрнікомплекси практикують вирощуванні соняшника в промислових масштабах, для чого обов'язково застосування різноманітних  хімікатів і регулярне внесення добрив. Це стає необхідним, длятого щоб врожайність соняшників була високою.
Для збільшення показників урожайності, аграріям доводиться щільно дотримуватись технологіі посів, а також своєчасно обробляти культуру новітніми мінеральними і органічними добривами і боротись з бур'янами.Своечасна боротьба з паразитами не допустить їх поширення на соняшник.
Найбільш необхідной є єффективна боротьба з бур'янами в перший місяць після посіву культури. Саме в цей час у рослини формується зачаткова кошик, культура в цей період повинна отримувати достатню кількість добрив, мінеральних речовин і води. Вносити мінеральні та органічні добрива найефективніше восени під час оранки на зяб. Локально-стрічковий спосіб внесення добрив навесні разом з посівом насіння дає менший результат, так як органічні добрива розкладаються надто довго, а мінеральні добрива можуть потрапити в верхній шар грунту, звідки рослини будуть гірші за них засвоювати. Під передпосівну культивацію має сенс вносити азотні добрива для соняшника.