Сьогодні все більше фермерів і сільськогосподарських підприємств використовують насіння соняшника технологія Евролайтінг. Цей гербіцид з гнучким терміном застосування, застосовується для ефективного знищення широкого спектра бур'янів за допомогою післясходової обробки з використанням виробничої системи Clearfield®. 

Особливості технологіі Евролайтінг

Гербіцид Евролайтінг і унікальна комбінація високоврожайних гібридів соняшнику, стійких до нього, дозволяють забезпечити ідеальні умови для його вирощування при мінімумі вкладень. Евролайтінг має системну дію на однорічні та багаторічні дводольні і злакові бур'яни, в тому числі на амброзію, осоти, канатник, а також вовчка.

Стійкі до гербіциду Евролайтінг гібриди соняшнику, які використовуються в системі Clearfield®, були отримані традиційним способом селекції, без застосування генної інженерії і не є трансгенними.

Технологія Евролайтінг має свої переваги, а так само особливості, які слід враховувати.

До переваг технології Евролайтінг відносяться:

  • простота і гнучкість в строках застосування;
  • не залежить від кількості опадів, так як діє через листя і тривалий час через грунт;
  • однієї обробки досить на весь період вегетації;
  • один препарат дієвий проти цілого спектра бур'янів, включаючи вовчка;
  • можливість використання в системах з мінімальною і нульовою обробкою грунту;
  • швидкість обробки і мінімальні витрати.

Вносити засіб треба в фазі від двох до восьми листя, під час активного росту та вегетації бур'янів. Якщо бур'яни дводольні однорічні, то така фаза - два-чотири листи, якщо ж бур'яни злакові однорічні, то це фаза п'яти листя. Ефективність дії гербіциду залежить також від рівня ґрунтової вологи. Пік контролю вовчка рослини при вирощуванні його препаратом, припадає на період, коли вже сформувалися 6-8 листів.

Технологія Евролайтінг: стійки сорти Limagrain, НК Бріо,  НК Конді та інші

Спеціально під дану технологію селекціонерами виведені особливі сорти соняшнику, які добре переносять посуху, відрізняються високою врожайністю і дружним дозріванням.

Аракар - вітчизняний ранньостиглий простий гібрид, з високим рівнем олійності - до 52%. Має генетично-обумовлену стійкість до вовчка сьомий раси і до несправжньої борошнистої роси.

Заклик - високорентабельний гібрид-рекордсмен по посухостійкості і лідер по врожайності в своїй групі стиглості. Олійність насіння коливається від 50 до 52%. Цей гібрид можна вирощувати при пізньому посіві і в якості попередника озимих культур.

Фрагмент - ранньостиглий гібрид, має високу посухостійкістю. Висока стійкість до вилягання і згущення. Гібрид стійкий до несправжньої борошнистої роси, гнилей та вовчка сьомий раси.

Ліміт - середньоранній гібрид. Відрізняється високою посухостійкістю, має генетично обумовлену ґрунтову стійкість до найбільш вірулентної сьомий раси вовчка та до 730-ї раси несправжньої борошнистої роси.

Limagrain LG 5669 CL - середньопізній гібрид з високим рівнем вмісту олії.

Limagrain LG 5663 CL - середньопізній гібрид з високою врожайністю, продуктивністю і стабільністю.

Limagrain LG 5658 CL - середньоранній гібрид соняшнику, стійкий до нових рас несправжньої борошнистої роси і до вовчка. Відрізняється високою продуктивністю.

Limagrain LG 5654 CL - середньоранній гібрид з високою толерантністю до білої гнилі кореня і кошики. Відрізняється високою врожайністю.

Limagrain Рімісол - середньостиглий урожайний гібрид. Толерантний до посухи і стресових умов. Придатний для вирощування в різних кліматичних умовах і на різних грунтах.

НК Трістан - ранньостиглий гібрид з високим потенціалом врожайності. Вміст олії - до 50%. Пластичний до різних типів грунту і термінів посіву. Гарна толерантність до фомопсису, білої та сірої гнилі. Відмінна посухостійкість. Пристосований до вирощування за технологією нульовий і мінімальної обробки землі, адаптований для до всіх кліматичних зонах.

НК Неома - середньостиглий гібрид соняшнику високоінтенсивного типу, добре відгукується на родючість грунту та підвищення рівня агротехніки. Оліїстість до 52%. Посухостійкість вище середнього. Високий рівень толерантності до фомозу та фомопсису.

НК Бріо - середньостиглий гібрид соняшнику, один з найпопулярніших в світі гібридів. Відрізняється високою стабільністю. Вміст олії - до 52%. Гібрид  має високий рівень толерантності до фомопсису, фомозу та вовчка рас А-Е.

НК Рокі - ранньостиглий гібрид, з високим потенціалом врожайності в своїй групі стиглості. Відрізняється стабільністю, високою енергією росту на початкових етапах розвитку, пластичний до строків сівби, олійність - 45-50%.

НК Конді - середньостиглий гібрид соняшнику високоінтенсивного типу, добре відгукується на родючість грунту та підвищення рівня агротехніки. Виявляє відмінну толерантність до фомопсису, фомозу, сірої гнилі, склеротинії і до вовчка рас А-Е. Високий рівень стійкості до посухи. Підвищений рівень олійності - до 55%.

Відмінного вам врожаю!